Dnes je piatok, 12.august 2022, meniny má: Darina
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Príbeh o živote v celej jeho kráse

december 12, 2021 - 16:00
Vymeňte kvetom vodu z vydavateľstva Ikar je nádherný príbeh o živote v celej jeho kráse. O nečakaných stretnutiach, prekvapeniach, smútku, bolesti aj láske, nádeji a radosti. Famózne napísaný román s postavami, ktoré vám vojdú pod kožu a rýchlo sa s nimi spriatelíte. Pútavé, napínavé, takže radšej si naň vyhraďte čas. Román má totiž 460 strán a keď sa doň pustíte, nebudete ho chcieť odložiť...
Foto: 
Ikar

V príbehu sa zoznámite s Violette Toussaintovou, ktorá je správkyňou cintorína v malom mestečku Bourgogne. Spoločnosť jej tam robia traja hrobári, traja pohrebníci a kňaz. Takže osamelosťou rozhodne netrpí. Niekoľkokrát za deň sa u nej zastavia na kus reči dajú si kávu či občerstvenie, pomáhajú jej so zeleninovou záhradkou a celkovo vnášajú do jej života veselosť.

Jedného dňa však Violettin bezpečný stereotyp naruší príchod Juliena Seula, mladého policajného komisára, ktorý pátra po tom, prečo má byť popol jeho matky rozsypaný na hrobe neznámeho človeka a nie uložený vedľa jej manžela. Čoskoro sa ukáže, že hrob patrí matkinmu dávnemu milencovi a príbeh utajenej lásky úzko súvisí s Violettiným vlastným tajomstvom. Spoločne rozpletajú tajný ľúbostný príbeh policajtovej matky a sami sa zbližujú. Violette však zažila čosi, čo ju úplne zrazilo na kolená a len horko ťažko sa jej podarilo pozviechať a nájsť silu ďalej žiť. Otázkou teraz je, či sa jej podarí zhodiť to bremeno minulosti a dovolí láske vstúpiť do jej srdca.

Changer l´eau des fleurs – Vymeňte kvetom vodu.
Krásna novinka francúzskej autorky Valérie Perrinovej, ktorá je – mimochodom – partnerkou slávneho režiséra Clauda Leloucha.

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Lucia Vráblicová:

https://www.bux.sk/knihy/601236-vymente-kvetom-vodu.html

Vychutnávam si život, pijem ho malými dúškami ako jazmínový čaj s medom. Po návrate večer domov, keď sa zatvorí brána môjho cintorína a kľúč visí na dverách kúpeľne, sa cítim ako v siedmom nebi.

- - Inzercia - -